Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NVMFS5113PLT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NVMFS5113PLT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -45A |
| Power dissipation | 75W |
| On-state resistance | 14mΩ |