Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NX7002BKSX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: NX7002BKSX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363, TSSOP6, SC88 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 150mA |
| Pulsed drain current | 800mA |
| On-state resistance | 5.7Ω |
| Gate charge | 1nC |