IGBT Module, PIM Half Bridge Inverter, 67 A, 2.35 V, 158 mW, 150 °C, PIM
Kordarv:
24.0
Minimum quantity:
24.0
Tootekood:
NXH80T120L2Q0S2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NXH80T120L2Q0S2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IGBT Module, PIM Half Bridge Inverter, 67 A, 2.35 V, 158 mW, 150 °C, PIM
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | SiC |
| Application | for UPS, Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Topology | 3-level inverter TNPC, NTC thermistor |
| Collector current | 80A |
| Max operating temperature | 150°C |