Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 400 kHz, 0.19 V/µs, 1.8V to 5.5V, DFN, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OA2ZHA22Q
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: OA2ZHA22Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Dual, 2 Amplifier, 400 kHz, 0.19 V/µs, 1.8V to 5.5V, DFN, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 400kHz |
| Input offset voltage | 8µV |
| Input bias current | 600pA |
| Max operating temperature | 125°C |