Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP1177ARZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP1177ARZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.7V/μs |
| Input offset voltage | 60µV |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 2nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |