Operational amplifier; 5MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP270GSZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP270GSZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5MHz; 4.5÷18V; Channels: 2; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Slew rate | 2.4V/μs |
| Input offset voltage | 50µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |