IC: operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8; 8÷36/±4÷18VDC
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
OP27GSZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP27GSZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8; 8÷36/±4÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |