Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP293FSZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP293FSZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 35kHz |
| Slew rate | 15V/μs |
| Input offset current | 4nA |
| Input bias current | 20nA |