Operational amplifier; 500kHz; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP297GSZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP297GSZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 500kHz; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Open-loop gain | 120dB |
| Voltage supply range | ± 2...20V DC |