Operational amplifier; 12MHz; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP37GPZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP37GPZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 12MHz; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 12MHz |
| Open-loop gain | 126dB |
| Input offset voltage | 30µV |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |