Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP470GPZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP470GPZ
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 6MHz |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset current | 30nA |
| Input bias current | 60nA |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |