Operational amplifier; 3MHz; Channels: 4; SO14; 2.7÷12/±1.35÷6VDC
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
OP491GSZ-REEL
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP491GSZ-REEL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; Channels: 4; SO14; 2.7÷12/±1.35÷6VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Open-loop gain | 90dB |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 80µV |
| Input offset current | 100pA |
| Input bias current | 30nA |