Operational amplifier; 500kHz; 2÷20V; Channels: 4; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP497GSZ
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP497GSZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 500kHz; 2÷20V; Channels: 4; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Slew rate | 0.15V/μs |
| Input offset voltage | 80µV |
| Voltage supply range | ± 2...20V DC |