Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OP97FSZ-REEL7
Tootja: Analog Devices
Tootja tootekood: OP97FSZ-REEL7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Slew rate | 0.2V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |
| Input offset current | 750pA |
| Input bias current | 750pA |
| Voltage supply range | ± 2...20V DC |