Operational amplifier; 3MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA2337PA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA2337PA
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 1.2V/μs |