Operational amplifier; 115MHz; 2.6÷12V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA2889ID
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA2889ID
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 115MHz; 2.6÷12V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 115MHz |
| Quiescent current | 1.1mA |