Operational amplifier; 200MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA355UA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA355UA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 200MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 200MHz |
| Slew rate | 360V/μs |
| Input offset voltage | 15mV |