Operational amplifier; 6.4MHz; 5÷18V; Channels: 4; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA404KU
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA404KU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 6.4MHz; 5÷18V; Channels: 4; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 6.4MHz |
| Slew rate | 35V/μs |
| Voltage supply range | ± 5...18V DC |