Operational amplifier
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
OPA4130UA/2K5
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA4130UA/2K5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Quiescent current | 650µA |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Input offset current | 20pA |
| Input bias current | 20pA |