Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷18V; Channels: 4; SO14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA4227UA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA4227UA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷18V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Slew rate | 2.3V/μs |
| Input offset voltage | 200µV |