Operational amplifier; 5.5MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 4; SO14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA4340UA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA4340UA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5.5MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 5.5MHz |
| Slew rate | 6V/μs |
| Input offset voltage | 500µV |
| Input offset current | 10pA |
| Input bias current | 60pA |