Operational amplifier; 12MHz; 4÷30V; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA552PA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA552PA
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 12MHz; 4÷30V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 4...30V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 12MHz |
| Slew rate | 24V/μs |