Operational amplifier; 20MHz; 9÷48V; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA604AP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA604AP
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 20MHz; 9÷48V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 9...48V |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 20MHz |
| Slew rate | 25V/μs |