Operational amplifier; 16MHz; 9÷36V; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OPA627AP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA627AP
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 16MHz; 9÷36V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 16MHz |
| Slew rate | 55V/μs |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |