Operational amplifier; 20MHz; Channels: 1; SO8
Kordarv:
75.0
Minimum quantity:
75.0
Tootekood:
OPA725AID
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: OPA725AID
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 20MHz; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 20MHz |
| Slew rate | 30V/μs |