Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P0R5B60HP2-5071
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: P0R5B60HP2-5071
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 500mA |
| Pulsed drain current | 2A |
| Power dissipation | 35W |
| On-state resistance | 10Ω |
| Gate charge | 4.3nC |