Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P25LF12SN-5071
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: P25LF12SN-5071
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 120V |
| Drain current | 25A |
| Pulsed drain current | 75A |
| Power dissipation | 168W |
| On-state resistance | 27mΩ |
| Gate charge | 48nC |