Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P5F60HP2-5600
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: P5F60HP2-5600
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 5A |
| Pulsed drain current | 20A |
| Power dissipation | 65W |
| On-state resistance | 1.4Ω |
| Gate charge | 15nC |