Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P82F7R5SN-5600
Tootja: SHINDENGEN
Tootja tootekood: P82F7R5SN-5600
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 75V |
| Drain current | 82A |
| Power dissipation | 58W |
| On-state resistance | 3.8mΩ |
| Gate charge | 168nC |