Transistor: NPN; bipolar
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PBSS4350T-QR
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PBSS4350T-QR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.2W |
| Collector current | 2A |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |