Transistor: NPN; bipolar; 40V; 4A; 2.5W; SC74,SOT457,TSOP6
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
PBSS4440D,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PBSS4440D,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 4A; 2.5W; SC74,SOT457,TSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | SC74, SOT457, TSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 2.5W |
| Collector current | 4A |
| Frequency | 150MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 50...300 |