Transistor: PNP; bipolar; 20V; 3A; 1.6W; SC62,SOT89
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
PBSS5320X,135
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PBSS5320X,135
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 20V; 3A; 1.6W; SC62,SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1.6W |
| Collector current | 3A |
| Collector-emitter voltage | 20V |
| Current gain | 100...220 |