Transistor: NPN; bipolar; 100V; 1A; 625mW; SC88,SOT363,TSSOP6
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
PBSS8110Y,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PBSS8110Y,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 100V; 1A; 625mW; SC88,SOT363,TSSOP6
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363, TSSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 100V |