Operational amplifier; 1MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PGA204BP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: PGA204BP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 1MHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP16
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.7V/μs |
| Input offset voltage | 50µV |
| Gain | 1V/V, 10V/V, 100V/V |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |