Operational amplifier; 5MHz; 4.5÷36V; Channels: 3; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PGA206PA
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: PGA206PA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 5MHz; 4.5÷36V; Channels: 3; DIP16
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 25 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Slew rate | 25V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |
| Gain | 1V/V |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |