Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PMF63UNEX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PMF63UNEX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 1.3A |
| Pulsed drain current | 8A |
| On-state resistance | 96mΩ |
| Gate charge | 5.85nC |