Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PMV65UNER
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PMV65UNER
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 1.8A |
| Pulsed drain current | 11A |
| On-state resistance | 108mΩ |
| Gate charge | 6nC |