Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PMV90ENER
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PMV90ENER
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 1.9A |
| Pulsed drain current | 12A |
| On-state resistance | 118mΩ |
| Gate charge | 5.5nC |