Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -700mA; Idm: -2.8A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PMZ350UPEYL
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PMZ350UPEYL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -700mA; Idm: -2.8A
| Mounting | SMD |
| Case | DFN1006-3, SOT883 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | Trench |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -700mA |
| Pulsed drain current | -2.8A |
| On-state resistance | 645mΩ |
| Gate charge | 1.9nC |