Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.6A; 0.625W; TO92
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
PN2222A
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: PN2222A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 0.6A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 600mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 35...300 |