Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.8A; 0.625W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PN2907ABU
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: PN2907ABU
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 0.8A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 0.8A |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 100...300 |