Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 600V; Ic: 17A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSIS 25/06
Tootja: POWERSEM
Tootja tootekood: PSIS 25/06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; brake chopper; Urmax: 600V; Ic: 17A
| Case | ECO-PAC 2 |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Application | Inverter |
| Power dissipation | 82W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 30A |
| Topology | brake chopper |
| Collector current | 17A |