Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSMN038-100YLX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PSMN038-100YLX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT669, LFPAK56, PowerSO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 21.3A |
| Pulsed drain current | 120A |
| Power dissipation | 94.9W |
| On-state resistance | 103.5mΩ |
| Gate charge | 39.2nC |