Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSMN0R9-30YLDX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PSMN0R9-30YLDX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | PowerSO8, SOT1023 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Features of semiconductor devices | logic level |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 284A |
| Pulsed drain current | 1.8kA |
| Power dissipation | 291W |
| On-state resistance | 1.44mΩ |
| Gate charge | 109nC |