Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 48A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSSI45D/06
Tootja: POWERSEM
Tootja tootekood: PSSI45D/06
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 600V; Ic: 48A
| Case | ECO-PAC 2 |
| Electrical mounting | THT |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Application | Inverter |
| Power dissipation | 208W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 48A |