Transistor: IGBT; Trench FS IGBT; 650V; 46A; 110W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PTGH4065S1_T0_00201
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: PTGH4065S1_T0_00201
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; Trench FS IGBT; 650V; 46A; 110W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 110W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 120A |
| Collector current | 46A |
| Gate charge | 65nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |