Tootekood: PTVS1-380C-TH
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: PTVS1-380C-TH
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, PTVS1 Series, Bidirectional, 380 V, 520 V, Axial Leaded, 2 Pins
Mounting THT
Case 2pin THT
Kind of package in-tray
Semiconductor structure bidirectional
Number of pins 2
Max. off-state voltage 380V