Connector: AC supply
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
PX0575/15/48
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: PX0575/15/48
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: AC supply
| Operating temperature | -40...70°C |
| Electrical mounting | snap-on |
| Connector | plug |
| Mechanical mounting | for panel mounting, SNAP-IN |
| Type of connector | AC supply |
| Leads | connectors |
| Number of pins | 3 |
| Contact material | brass |
| Maximum current | 10A |
| Mounting hole diameter | 27.4x19.8mm |
| Current rating | 10A |
| Number of ways | 3 |
| Connector variant | unshielded |
| Conform to the norm | VDE, CCC, CSA |
| Spatial orientation | straight |