Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.5A; 1.3W; SOT89
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PXTA14,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PXTA14,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 0.5A; 1.3W; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.3W |
| Pulsed collector current | 1A |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 125MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |