Transistor: PNP; bipolar; 60V; 2A; 0.8W; SOT223-4,TO261-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PZT751T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: PZT751T1G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 2A; 0.8W; SOT223-4,TO261-4
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223-4 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 800mW |
| Collector current | 2A |
| Frequency | 75MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 40 |